Χώρος συζητήσεων των συλλόγων αποφοίτων τμημάτων ειδικής αγωγής

εκκαθαριστικά σημειώματα

Συζητήσεις πάνω σε θέματα ειδικής αγωγής, αναπηρίας κι εκπαίδευσης
Κανόνες Φόρουμ
Καλωσορίσατε στα δημόσια φόρουμ των Σ.Α.Τ.Ε.Α.! Σας παρακαλούμε να τηρήσετε τους παρακάτω κανόνες χρήσης για όσο διάστημα συμμετέχετε στο φόρουμ.

1. Απαγορεύονται οι χυδαίες εκφράσεις.
2. Απαγορεύεται η χρήση και δημοσίευση προσωπικών δεδομένων.
3. Γράφουμε μόνο σε ελληνικό ή λατινικό αλφάβητο αντίστοιχο με τη γλώσσα που χρησιμοποιούμε. Απαγορεύονται τα Greeklish.
4. Απαγορεύεται να γράφουμε ολόκληρο το κείμενο της ανάρτησής μας με κεφαλαία γράμματα.
5. Οι τίτλοι των θεμάτων προς συζήτηση πρέπει να είναι σαφείς και σχετικοί με το θέμα.
6. Προτού ανοίξετε ένα θέμα βεβαιωθείτε ότι δεν έχει δημοσιευτεί ήδη από κάποιον άλλο. Εάν έχει δημοσιευτεί ήδη, συνεχίστε τη συζήτηση εκεί.
7. Τα θέματα δεν πρέπει να συγχέονται μεταξύ τους, π.χ. ένα παιδαγωγικό θέμα στην κατηγορία των νομικών θεμάτων.

Σε περίπτωση που παραβιάσει κάποιος τους κανόνες 1 και 2 οι αναρτήσεις θα διαγράφονται από τους συντονιστές δημόσιων φόρουμ. Στην περίπτωση παράβασης των κανόνων 3 και 4 θα γίνεται δημόσια και προσωπική σύσταση από τους συντονιστές. Σε περίπτωση μη τήρησης του κανόνα 5 οι συντονιστές έχουν δικαίωμα αποσαφήνισης του τίτλου. Στην περίπτωση παράβασης των κανόνων 6 και 7 οι συντονιστές είναι υποχρεωμένοι να μεταφέρουν την ανάρτηση στη θεματική κατηγορία στην οποία ανήκει.

εκκαθαριστικά σημειώματα

Δημοσίευσηαπό coma » 10 Ιαν 2012 20:36

Έχει πάρει κανείς εκκαθαριστικό σημείωμα αποδοχών από την υπηρεσία του;
Το σύστημα μισθοδοσίας της δυτικής Θεσσαλονίκης που δουλεύω εγώ είναι μόνο για μόνιμους εκπαιδευτικούς (και έχω δει π.χ. στο νομό Ημαθίας ότι υπάρχουν ξεχωριστά συστήματα για αναπληρωτές και μόνιμους). Προσπαθώ να βγάλω άκρη τσεκάροντας το λογαριασμό τραπέζης συνέχεια και συγκρίνοντας ποσά με άλλους συναδέλφους.
coma  
 
Δημοσιεύσεις: 39

Re: εκκαθαριστικά σημειώματα

Δημοσίευσηαπό dimitriadouioanna » 10 Ιαν 2012 21:40

δυστυχως, οχι!!!! και εγω δυτικη θεσσαλονικη ειμαι, και ενω μας επαν οτι μας εβαλαν στο συστημα απο την προηγουμενη εβδομαδα, κτ τετοιο δεν ισχυει....σημερα πληρωθηκες????γιατι εγω ΟΧΙ!!!!!!!!!γκρρρρρρρρρρ
ioanna dim[b][size=50][color=#FF4080]
dimitriadouioanna  
 
Δημοσιεύσεις: 19

Re: εκκαθαριστικά σημειώματα

Δημοσίευσηαπό Katerina karagianni » 10 Ιαν 2012 22:08

Ούτε η Πρωτοβάθμια Εύβοιας στέλνει σημειώματα αποδοχών για τους αναπληρωτές.
αλλά στην ιστοσελίδα της υπάρχει επιλογή: ενημέρωση μισθοδοσίας,
όπου γράφουμε τα 6 τελευταία ψηφεία του τραπεζικού λογαρισμού μας και βγαίνει αναλυτικά η μισθοδοσία.
Λογικά κάτι ανάλογο πρέπει να έχουν κάνει και οι άλλες πρωτοβάθμιες.
Katerina karagianni  
 
Δημοσιεύσεις: 65

Re: εκκαθαριστικά σημειώματα

Δημοσίευσηαπό coma » 10 Ιαν 2012 22:10

Προσπάθησα και σήμερα να μπω στο σύστημα, ξαναμπήκα και στο site της απογραφής μήπως εκκρεμούσε η αίτησή μου, αλλά μπααα! Μέχρι Νοέμβριο πληρώθηκα την προηγούμενη βδομάδα που τσέκαρα λογαριασμό και το δώρο μου μπήκε σε 2 δόσεις των 100ε περίπου. Τρελή οργάνωση λέμε η Θεσσαλονίκη! :?
coma  
 
Δημοσιεύσεις: 39

Re: εκκαθαριστικά σημειώματα

Δημοσίευσηαπό xrysanthi » 11 Μαρ 2012 13:32

Ουτε στο Ρεθυμνο εχουν στειλει εκκαθαριστικα, μαλιστα αυτο τον μηνα ουτε ο μισθος μπηκε ακομα!!
xrysanthi  
 
Δημοσιεύσεις: 3


Επιστροφή στο Γενικά



Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτό το Φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 40 επισκέπτες

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group •
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com
Theme created by StylerBB.net