Χώρος συζητήσεων των συλλόγων αποφοίτων τμημάτων ειδικής αγωγής

αποδοχής θέσης αναπληρωτή

Συζητήσεις σχετικά με την υπάρχουσα νομοθεσία της ειδικής αγωγής
Κανόνες Φόρουμ
Καλωσορίσατε στα δημόσια φόρουμ των Σ.Α.Τ.Ε.Α.! Σας παρακαλούμε να τηρήσετε τους παρακάτω κανόνες χρήσης για όσο διάστημα συμμετέχετε στο φόρουμ.

1. Απαγορεύονται οι χυδαίες εκφράσεις.
2. Απαγορεύεται η χρήση και δημοσίευση προσωπικών δεδομένων.
3. Γράφουμε μόνο σε ελληνικό ή λατινικό αλφάβητο αντίστοιχο με τη γλώσσα που χρησιμοποιούμε. Απαγορεύονται τα Greeklish.
4. Απαγορεύεται να γράφουμε ολόκληρο το κείμενο της ανάρτησής μας με κεφαλαία γράμματα.
5. Οι τίτλοι των θεμάτων προς συζήτηση πρέπει να είναι σαφείς και σχετικοί με το θέμα.
6. Προτού ανοίξετε ένα θέμα βεβαιωθείτε ότι δεν έχει δημοσιευτεί ήδη από κάποιον άλλο. Εάν έχει δημοσιευτεί ήδη, συνεχίστε τη συζήτηση εκεί.
7. Τα θέματα δεν πρέπει να συγχέονται μεταξύ τους, π.χ. ένα παιδαγωγικό θέμα στην κατηγορία των νομικών θεμάτων.

Σε περίπτωση που παραβιαστεί κάποιος από τους κανόνες 1 και 2 οι αναρτήσεις θα διαγράφονται από τους συντονιστές δημόσιων φόρουμ. Στην περίπτωση παράβασης των κανόνων 3 και 4 θα γίνεται δημόσια και προσωπική σύσταση από τους συντονιστές. Σε περίπτωση μη τήρησης του κανόνα 5 οι συντονιστές έχουν δικαίωμα αποσαφήνισης του τίτλου. Στην περίπτωση παράβασης των κανόνων 6 και 7 οι συντονιστές είναι υποχρεωμένοι να μεταφέρουν την ανάρτηση στη θεματική κατηγορία στην οποία ανήκει.

αποδοχής θέσης αναπληρωτή

Δημοσίευσηαπό marisiolia » 02 Ιούλ 2012 11:15

μαζεύω πληροφορίες για τα εξής ενδεχόμενα:
α: αν διαλέξω φέτος να μην κάνω τα χαρτιά μου τι επιπτώσεις έχω;
β: αν κάνω τα χαρτιά μου και δεν παρουσιαστώ καθόλου τι επιπτώσεις έχω;
γ: αν κάνω τα χαρτιά μου, παρουσιαστώ, και αμέσως παραιτηθώ, τι επιπτώσεις έχω;

είμαι σίγουρη για το α ότι απλά χάνω την προϋπηρεσία μου. για τα υπόλοιπα όμως; δεν έχω κάποια χρόνια διαγραφή από τους πίνακες;
marisiolia  
 
Δημοσιεύσεις: 45

Re: αποδοχής θέσης αναπληρωτή

Δημοσίευσηαπό Katerina karagianni » 02 Ιούλ 2012 11:54

Νομίζω αν κάνεις τα χαρτιά σου και δεν παρουσιαστείς, διαγράφεσαι από το πίνακα για 2 χρόνια.
Θα λέει λεπτομέρειες γι'αυτό η εγκύκλιος που θα βγει.
Katerina karagianni  
 
Δημοσιεύσεις: 65

Re: αποδοχής θέσης αναπληρωτή

Δημοσίευσηαπό nikolas » 11 Ιούλ 2012 08:31

αυτό που λέει η Κατερίνα έλεγε η περσινή εγκύκλιος πάνω κάτω. δες εδώ..http://dipe-d-athin.att.sch.gr/index.ph ... Itemid=163

βασικά δε ξέρω αν διαγράφεσαι από τον πίνακα, πάντως δεν μπορείς να κάνεις αίτηση για 2 χρόνια.
Πάντως θυμάμαι πως μέσα στη χρονιά κάποια συντονιστικά αναπληρωτών και ίσως η ΔΟΕ άνοιξαν το ζήτημα επισημαίνοντας την αδικία του ιδίως σε περιόδους υψηλών ποσοστών ανεργίας και χαμηλών μισθών με τους οποίους δεν είναι εύκολο να τα βγάλεις πέρα αν σε πάνε σε απομακρυσμένα μέρη (έξοδα ενοικίου για οικογενειάρχες, ναύλα).
Με λίγα λόγια ζητήθηκε να καταργηθεί η κατάργηση της διετίας. Για να δούμε.....
nikolas  
 
Δημοσιεύσεις: 191

Re: αποδοχής θέσης αναπληρωτή

Δημοσίευσηαπό martielli » 15 Ιούλ 2012 20:16

Παραθέτω συνημμενο ένα κομμάτι νόμου που μου έστειλε ο αιρετος Πυσπε της Ξάνθης σε σχετικό μου ερώτημα για το θέμα που έστειλε η Μαριλένα
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
martielli  
 
Δημοσιεύσεις: 122


Επιστροφή στο Νομικά Θέματα



Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτό το Φόρουμ: Jessicafussy και 4 επισκέπτες

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group •
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com
Theme created by StylerBB.net