Χώρος συζητήσεων των συλλόγων αποφοίτων τμημάτων ειδικής αγωγής

Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Συζητήσεις πάνω σε θέματα ειδικής αγωγής, αναπηρίας κι εκπαίδευσης
Κανόνες Φόρουμ
Καλωσορίσατε στα δημόσια φόρουμ των Σ.Α.Τ.Ε.Α.! Σας παρακαλούμε να τηρήσετε τους παρακάτω κανόνες χρήσης για όσο διάστημα συμμετέχετε στο φόρουμ.

1. Απαγορεύονται οι χυδαίες εκφράσεις.
2. Απαγορεύεται η χρήση και δημοσίευση προσωπικών δεδομένων.
3. Γράφουμε μόνο σε ελληνικό ή λατινικό αλφάβητο αντίστοιχο με τη γλώσσα που χρησιμοποιούμε. Απαγορεύονται τα Greeklish.
4. Απαγορεύεται να γράφουμε ολόκληρο το κείμενο της ανάρτησής μας με κεφαλαία γράμματα.
5. Οι τίτλοι των θεμάτων προς συζήτηση πρέπει να είναι σαφείς και σχετικοί με το θέμα.
6. Προτού ανοίξετε ένα θέμα βεβαιωθείτε ότι δεν έχει δημοσιευτεί ήδη από κάποιον άλλο. Εάν έχει δημοσιευτεί ήδη, συνεχίστε τη συζήτηση εκεί.
7. Τα θέματα δεν πρέπει να συγχέονται μεταξύ τους, π.χ. ένα παιδαγωγικό θέμα στην κατηγορία των νομικών θεμάτων.

Σε περίπτωση που παραβιάσει κάποιος τους κανόνες 1 και 2 οι αναρτήσεις θα διαγράφονται από τους συντονιστές δημόσιων φόρουμ. Στην περίπτωση παράβασης των κανόνων 3 και 4 θα γίνεται δημόσια και προσωπική σύσταση από τους συντονιστές. Σε περίπτωση μη τήρησης του κανόνα 5 οι συντονιστές έχουν δικαίωμα αποσαφήνισης του τίτλου. Στην περίπτωση παράβασης των κανόνων 6 και 7 οι συντονιστές είναι υποχρεωμένοι να μεταφέρουν την ανάρτηση στη θεματική κατηγορία στην οποία ανήκει.

Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό dimigian » 27 Σεπ 2013 15:35

Συνάδελφοι, έστω και αν δεν επανεξεταστούν οι πίνακες, έστω και είμαστε μια ανάσα πριν από τις προσλήψεις, παραθέτω μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων για του πίνακες που έγινε μέσω Facebook με απόκλιση το πολύ +50 ατόμων. Ο αριθμός είναι ενδεικτικός, το ξαναλέω, και όχι απόλυτα ακριβής, έτσι για να ξέρουμε λίγο που κινούμαστε!
Τα συμπεράσματα δικά σας! Καλές τοποθετήσεις σε όλους!

https://www.facebook.com/groups/120807011336056/532171076866312/?notif_t=group_comment
dimigian  
 
Δημοσιεύσεις: 18

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό tatialimona » 27 Σεπ 2013 16:13

Για όσους δεν έχουμε πρόσβαση στο facebook, μήπως θα μπορούσατε να μας το μεταφέρετε κι εδώ;
tatialimona  
 
Δημοσιεύσεις: 70

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό nikolas » 27 Σεπ 2013 16:47

Εξαιρετική πρωτοβουλία!

Επίσης, για όσους δεν έχουμε πρόσβαση στο φβμπορούμε να δηλώσουμε εδώ τον αριθμό των ενστάσεων που κάναμε κι έπειτα να βγει το άθροισμα των δηλώσεων του φβ και του φόρουμ και να μας ανακοινώσεις τον τελικό αριθμό;
nikolas  
 
Δημοσιεύσεις: 191

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό reniats » 27 Σεπ 2013 17:55

Ωραία ιδέα. Κι εγώ δεν έχω πρόσβαση στο φβ αλλά πήγα για ένσταση. Το ίδιο και μια άλλη κοπέλα που ξέρω. Σύνολο 4 ενστάσεις επιπλέον.
Τελευταία επεξεργασία από reniats και 27 Σεπ 2013 21:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
reniats  
 
Δημοσιεύσεις: 22

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό evaggelia80 » 27 Σεπ 2013 18:41

Α και εγω εκανα 3 ενστασεις 2 του συλλογου και την προσωπικη μου γιατί ξεχασαν να μετρησουν τη φετινη προυπηρεσια.Το αναφερω γιατι δεν ειμαι γραμμενη στο facebook
evaggelia80  
 
Δημοσιεύσεις: 14

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό Sophie » 27 Σεπ 2013 20:52

και εγώ έκανα δυο ενστάσεις στην πρωτοβάθμια.ας καταμετρηθούν διότι δεν έχω πρόσβαση στο φβ.
Sophie  
 
Δημοσιεύσεις: 4

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό vastsiakou » 27 Σεπ 2013 21:19

Sophie έγραψε:και εγώ έκανα δυο ενστάσεις στην πρωτοβάθμια.ας καταμετρηθούν διότι δεν έχω πρόσβαση στο φβ.

Έκανα και εγώ τις 2 ενστάσεις του συλλόγου. Το αναφέρω γιατί δεν έχω πρόσβαση στο fb.
vastsiakou  
 
Δημοσιεύσεις: 3

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό nikolas » 27 Σεπ 2013 21:25

+3 ενστάσεις από μένα
nikolas  
 
Δημοσιεύσεις: 191

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό tatialimona » 27 Σεπ 2013 21:57

Και εγώ έκανα και τις 2 ενστάσεις!!!!!!!!! Υπάρχει όμως κ αρκετός κόσμος ακόμη που ξέρω που έχει κάνει ενστάσεις αλλά δεν έχει ασχοληθεί με fb ή forum για να δηλώσει!
tatialimona  
 
Δημοσιεύσεις: 70

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό ritsapap » 27 Σεπ 2013 22:23

Κι εγώ έκανα τις 2 ενστάσεις αν και μου έδωσαν έναν αριθμό πρωτοκόλλου, οπότε λογίζονται σαν μία.
ritsapap  
 
Δημοσιεύσεις: 17

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό iordanis » 27 Σεπ 2013 22:28

Ακομά 2 διπλές και στην Κεφαλονιά!!
iordanis  
 
Δημοσιεύσεις: 24

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό depashal » 28 Σεπ 2013 00:05

Παιδιά κι εγώ έκανα 2 ενστάσεις και μάλιστα η μαντάμ στο πρωτόκολλο δυσανασχέτησε με τον φόρτο εγρασίας, αναγκάζοντάς με να της απαντήσω πως θα πρέπει να παραπονεθεί στο υπουργείο που μας έδωσε μόνο 2 μέρες για την υποβολή.

Και κάτι ακόμα. Οι εκπαιδευτικοί 70.50 που βρίσκονται στον πίνακά μας (β') με αριθμούς 114 έως 117 με χρονολογία κτήσης πτυχίου 2013, γιατί δεν μπήκαν στην θέση τους; Γνωρίζω άτομο που έκανε ένσταση ειδικά γι' αυτό. Αλλά δεν είδα κάποια αλλαγή...
depashal  
 
Δημοσιεύσεις: 26

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό martielli » 28 Σεπ 2013 07:09

Στην Ξάνθη σύνολο έγινα 22 αιτήσεις. Δέσποινα έκανα και εγω ένσταση για το ίδιο θέμα. Μάλλον οι συνάδελφοι έχουν 2ο πτυχίο. Και ίσως έκαναν το μεταπτυχιακό πριν την απόκτηση του 2ου πτυχιου ή συγχρόνως. Περιμε΄νω και εγώ την απάντηση απο το Υπουργείο, για να βγω απο την περιέργεια.
martielli  
 
Δημοσιεύσεις: 122

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό dimigian » 28 Σεπ 2013 09:21

Μιλάτε να γίνει μια αναλογη ψηφοφορία και στο forum. Δεν γνωρίζω κάποιο εργαλείο που μπορεί να αναρτηθεί και να κάνει δουλειά από μόνο του εδώ. Ωστόσο έχω να προτείνω την εξής ιστοσελίδα όπου πραγματοποιούνται online ψηφίσματα με την προϋπόθεση όμως να γίνεις μέλος:

https://secure.avaaz.org/el/petition#login
dimigian  
 
Δημοσιεύσεις: 18

Re: Μια ενδεικτική καταμέτρηση του αριθμού των ενστάσεων

Δημοσίευσηαπό depashal » 29 Σεπ 2013 13:02

Έλλη, σε ευχαριστώ για τη διευκρίνιση.
Αν μπορείς όταν σου απαντήσει το υπουργείο στην ένσταση κοινοποίησε εδώ την απάντησή τους.
depashal  
 
Δημοσιεύσεις: 26

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικά



Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτό το Φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group •
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com
Theme created by StylerBB.net
cron